Bruno Huber

Bruno Huber urodził się 29 listopada 1930 roku. Był szwajcarskim astrologiem oraz psychologiem. W 1968 roku założył wspólnie z żoną Instytut Astrologicznej Psychologii, który stał się uznaną szkołą astrologii. Instytut był prowadzony zgodnie z zasadami psychologii i humanizmu. Początkowo szkoła oferowała nauczanie indywidualne, a następnie od 1973 roku trening profesjonalny. Szkoły Hubera zostały następnie założone w Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Myśli Hubera charakteryzowało holistyczne podejście psychologii astrologicznej. Jego książki przetłumaczone zostały na wiele języków.

Już jako młody człowiek Bruno Huber przejawiał pełne pasji zainteresowanie astrologią, psychologią oraz filozofią. Swoje pasje rozwijał w żywym intelektualnie środowisku Zurychu. Również jego żona Louise zajmowała się astrologią i ezoteryką.

W 1958 roku Bruno Huber został zaproszony do Instytutu Psychosyntezy Roberto Assagioli’ego we Florencji, gdzie spędził trzy lata asystując przy prowadzeniu Instytutu oraz prowadzeniu dokumentacji. Jednocześnie prowadził intensywne badania horoskopów i opracowywał psychologiczne profile pacjentów Instytutu. Dzięki praktyce w Instytucie Psychosyntezy Assagioli’ego Bruno Huber opracował podstawy astrologicznej psychologii, której nauczał następnie w założonym przez siebie Instytucie Astrologicznej Psychologii. Prowadził wykłady na konferencjach w Szwajcarii, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Brazylii.