Stephen Arroyo

Stephen Arroyo urodził się 6 października 1946 roku o godzinie 17.35 w Kansas City w stanie Missouri. Jest najbardziej znanym amerykańskim astrologiem i autorem wielu poczytnych pozycji. Pracował także jako nauczyciel, redaktor, doradca oraz praktyk terapii biegunowości.

Arroyo napisał osiem książek dotyczących psychologicznych aspektów astrologii.  Charakterystyczne dla jego prac jest podejście do koncepcji astrologicznych poprzez pryzmat psychologii, a także odrzucenie fatalizmu i negatywizmu tradycyjnej astrologii. Jest autorem cenionym za prostotę i jasność przedstawiania złożonych zagadnień, dzięki czemu jego książki są chętnie czytane zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych miłośników astrologii. Jego interpretacje i koncepcje astrologiczne opierają się na gruncie dokonań psychologicznych. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 25 języków.

Arroyo był mówcą i gościem honorowym na wielu spotkaniach w Ameryce Północnej, Meksyku oraz w krajach europejskich, a także prowadził kursy astrologiczne na czterech uczelniach w Stanach Zjednoczonych.

Za swoją działalność został wyróżniony nagrodą Brytyjskiego Towarzystwa Astrologicznego, nagrodą Bractwa Astrologów Kanadyjskich oraz nagrodą Kongresu Astrologów. Posiada dyplom z stopień magisterski z psychologii uzyskany na Uniwersytecie Kalifornijskim.